سه‌شنبه, 26 تیر 1397

 

 

دیدار مسوؤلان آب منطقه ای اصفهان با نماینده ولی فقیه در استان

مدیر عامل و جمعی از مدیران شرکت آب منطقه ای اصفهان با حضرت آیت الله یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار نمودند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، در این دیدار که "96/6/19 "در دفتر نماینده‏‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه‏‌ی اصفهان "آیت الله یوسف طباطبایی نژاد"برگزار شد، دکتر "مسعود میر محمد صادقی" ، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان  ، ضمن تبریک عید سعید غدیر توضیحاتی در خصوص طرحهای حریم و بستر زاینده رود که از سال 1392 نهایی شده است ارائه کردند و ضمن تشکر از حضرت آیت الله یوسف طباطبایی نژاد که حمایت و پیگیری در اجرای طرح داشتند گزارشی از عملیات انجام شده در مناطق مختلف طرح ارائه کردند .

هم چنین میر محمد صادقی یادآور شد در شرق اصفهان یک سمت رودخانه یک جاده تا ورزنه ایجاد شده و در مناطق مختلف مسیر رودخانه که حریم و بستر در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی درامده مراحل قانونی در حال انجام و طرح در حال پیشرفت است .

وی افزود :  در خصوص ساماندهی و کنترل و حفاظت رودخانه قراردادهایی با صنف کشاورزان منعقد شده است  و در مناطق مختلف ، بر اساس طرحهای تهیه شده تصمیم های عملیات ساماندهی  رودخانه در کمیته ای با حضور نمایندگان صنف و نیروهای متخصص شرکت آب منطقه ای با روال خاصی اتخاذ می شود.

در ادامه آیت الله یوسف طباطبایی نژاد ضمن تشکر از اقدامات انجام شده با تأکید  بر انفال بودن آب و نقش حساس شرکت آب منطقه ای در حفظ و حراست آن مجددا تأکید بر ادامه روند ساماندهی رودخانه داشتند و عنوان نمودند: شرکت آب منطقه ای بایستی با حساسیت بیشتر در تهیه طرح و نظارت بر اجرای آن از طریق نیروهای متخصص همت بیش از پیش بگمارد همچنین عنوان نمودند با یستی با دقت بیشتر و با استفاده از تکنولوژی های جدید مسیر رودخانه دائما رصد شود و از انجام تخلفات در آغاز  کار جلوگیری بعمل آید تا در مراحل بعدی مشکلات بیشتری ایجاد نشود .

در ادامه بیان شد که در موارد ی به نظر می رسد قوانین برای پیشبرد ساماندهی رودخانه کارائی ندارند که لازم است در این موارد به منظور نتیجه گیری سریع تر و بهتر در قوانین تجدید نظر شود و در انجام عملیات ساماندهی از تبعیض بایستی پرهیز و به عدالت با تمام کسانی که در تجاوز به حریم و بستر رودخانه تخلف می نمایند برخورد شود چون زمانی که عدالت در کارها برقرار شود دیگر کسی نمیتواند اعتراض کند و همه به قانون  تمکین می کنند.

 ضمنا با توجه به محدودیتهایی که وجود دارد حتما با حداقل ها این عملیات بایستی  ادامه یابد و اکنون که این امر مهم آغاز شده است دیگر نباید به حالت سکون و عقب برگردد .

در پایان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان بیان نمود : من همانطور که از ابتدا خود این موضوع را مطرح نموده ام همچنان با قوت طرح را حمایت می کنم و برای پیشبرد طرح اظهار داشتند حتی اگر لازم است بایستی نمایندگان محترم استان نیز مشارکت نمایند و  در مراحل مختلف جذب بودجه ، تبیین قانون کارآمد و دیگر حمایتهای  لازم را داشته باشند .

منبع خبر: