جمعه, 27 مهر 1397

 

 

60 حلقه چاه غیرمجاز در سمیرم پر و مسدود شد

رئیس اداره منابع آب شهرستان سمیرم گفت: در یک ماه جاری ، تعداد 60 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان سمیرم پر و مسلوب المنفعه شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان امروز هفدهم آبان ماه ، مهندس شنتیا زاهدیان اظهار کرد: گروه گشت و بازرسی این اداره با همکاری عوامل نیروی انتظامی در یک ماه جاری موفق به انسداد 60حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان شدند.

مهندس زاهدیان ادامه داد: با توجه به شرایط بحران آب و اهمیت حفظ منابع آبی موجود، جلوگیری از حفر چاه غیر مجاز امری ضروری است و نخستین اولویت این اداره در حفاظت از منابع آب، انسداد چاه های غیر مجاز و جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز جدید است .

رییس اداره منابع آب شهرستان سمیرم افزود: دو گروه پیمانکار برای انسداد چاه های غیر مجاز در شهرستان سمیرم در حال فعالیت هستند و با مشارکت همگانی و همراهی و همدلی همه مردم در جهت حفظ منابع آب تجدید پذیر برای نسل حاضر و نسل های بعد تلاش کنیم و از به وجود آمدن تبعاتی که بحران بی آبی به وجود خواهد آورد حتی المقدور جلوگیری کنیم.وی از تیر اندازی شب گذشته به سمت جرثقیل مسدود کردن و جمع آوری ادوات حفاری غیر مجاز در این اداره هم به عنوان مخاطرات کار اشاره نمود و افزود : در این تیر اندازی حتی شیشه های اداره شکسته شدند .

زاهدیان در ادامه خاطر نشان کرد : از ابتدای سال جاری هم چنین 6 جلسه شورای حفاظت از منابع آب در این شهرستان برگزار شده و در راستای صیانت از منابع آب شهرستان کارگروهی با هماهنگی و مشارکت نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است که محور آن بررسی مسائل آبی شهرستان سمیرم می باشد . در پایان رئیس اداره منابع آب شهرستان سمیرم حجم آب ذخیره شده در سدهای سمیرم را به ترتیب در سد قره آقاچ شش میلیون و 500 متر مکعب ، سد کمانه دو میلیون و 600 متر مکعب و سد حنا یک میلیون و 700 متر مکعب ذکر کرد .

منبع خبر: