سه‌شنبه, 30 بهمن 1397

 

مدیر حوادث غیرمترقبه و مدیریت کمیته بحران و پدافند غیرعامل استانداری اصفهان :

 

مساعدت همه ی دستگاهها برای شرایط خاص کنونی لازم است

مدیر حوادث غیرمترقبه و مدیریت کمیته بحران و پدافند غیرعامل استانداری اصفهان : مساعدت همه ی دستگاهها برای شرایط خاص کنونی لازم است .  

مهندس شیشه فروش مدیر حوادث غیرمترقبه و مدیریت کمیته بحران و پدافند غیرعامل در جلسه شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان اصفهان که روز یکشنبه 9/2/97 با حضور قائم مقام وزیر نیرو آقای ستارمحمودی ، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیران صنعت آب و برق استان برگزار شد؛ اعلام نموده وضعیت منابع آب و برق استان طبق گزارشی که مدیران صنعت آب و برق ارائه نمودند شرایط خاصی را رقم زده است و نیاز به مساعدت همه دستگاهها می باشد . ایشان اعلام نمودند اصفهان به عنوان استان معین تهران و هفت استان دیگر است . همیشه به عنوان استان پیشرو در بلایای طبیعی و مشکلات در کنار استانهای آسیب دیده قرار گرفته و با حداکثر ظرفیت کمک کرده است که آخرین نمونه آن حضور فعال با مشارکت مادی و معنوی در کرمانشاه و برای مناطقی مانند تهران و دیگر استانها نیز همواره با انجام مانورهای متعدد سطح آمادگی خود را بالا نگه داشته است و اکنون درخواست می شود تا با پیشنهاد وزیر نیرو و با ظرفیت ایشان شورای عالی مدیریت بحران تشکیل جلسه دهد و شرایط اصفهان را تبیین نمایند . چون با شرایط موجود اصفهان به زودی به اقلامی چون تانکر ، ژنراتور و  آب شیرین کن برای تامین آب شرب و برق نیاز پیدا خواهد کرد و نیاز است استانهای معین در این زمینه کم رسان باشند .

در این شرایط آنچه شدیداً ضروری است تدوین سناریوهای وزارت نیرو در حوزه آب و برق استان اصفهان است بایستی اطلس مخاطرات در وزارت نیرو تدوین و ابلاغ شود که تکلیف مجموعه صنعت آب و برق و دیگر ارگانها در استان اصفهان مشخص شود در شرایط پیش رو شامل خشکسالی ، فرونشست زمین ، قطعی برق  ، سیل و دیگر مخاطرات چگونه عمل شود.

منبع خبر: