سه‌شنبه, 30 بهمن 1397

 

در راستای اهداف اطلاع رسانی بحران خشکسالی، کمبود آب و طرح احیاء و تعادل بخشی برگزار شد ؛

 

نشست با روحانیون اصفهان

در راستای اهداف اطلاع رسانی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی نشستی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سعید یزدی قائم مقام مدیر اجرائی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، بیست و چهارم اردیبهشت ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا سعید یزدی قائم مقام مدیر اجرائی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان ، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای  و روحانیون اصفهان نشستی در محل سالن کنفرانس آب منطقه ای اصفهان تشکیل شد. در ابتدا مهندس سعید قدوسی پور با تآکید بر نقش حساس روحانیون در انتقال صحبت های مسؤلان به مردم ، خاطر نشان نمود : فرهنگ سازی بخشی از فرهنگ دینی ما است و در بحران هایی مانند بحران آب روحانیون می توانند با انتقال مسائل به مردم در تشریح واقعی مسائل نقشی مهم ایفا نمایند . معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای  تصریح کرد : در ابتدای انقلاب در بخش شرب مصرف آب از حوضه زاینده رود تنها 30 میلیون متر مکعب بود که امروز با افزایش جمعیت این مقدار به 400 میلیون متر مکعب رسیده است . وی با اشاره به بارش های اخیر افزود : ذخیره حجم مخزن سد زاینده رود به حدود 250 میلیون متر مکعب رسیده است که فقط 17 درصد حجم سد است . قدوسی پور با تأکید بر ضرورت صرفه جویی ،  افزود : امسال آمار کل بارش در اصفهان 50 درصد سال گذشته است و متوسط بارش در سال های گذشته در شهر اصفهان 100 میلیمتر و در کشور 250 میلیمتر است . وی به سرانه مصرف آب در کشور که تقریباً دو برابر سرانه متوسط دنیا است ، اشاره نمود و گفت : با ارزش ترین منابع امروز آب است و لازم است برای مواجه نشدن با مشکلات اساسی در سال های آتی مصرف درست و صرفه جویی را سر لوحه خود قرار دهیم .  

در ادامه نشست مهندس شهرام نخعی ، رئیس گروه درآمد و مشترکین آب منطقه ای اصفهان با اشاره به شرایط خشکسالی بی سابقه استان به معرفی طرح های در دست اقدام وزارت نیرو از جمله طرح احیاء و تعادل بخشی پرداخت و خواستار مشارکت و مسئولیت پذیری کلیه ذینفعان و جامعه روحانیون به منظور بستر سازی فرهنگی برای حفظ منابع آب شد . در خاتمه این نشست با پرسش و پاسخ در خصوص مطالب ارئه شده ، وضعیت منابع و مصارف آب و شرایط پیش رو پایان یافت .  

منبع خبر: