سه‌شنبه, 28 اسفند 1397

 

با شعار "طبیعت برای آب، سازگاری با کم آبی راه برون رفت از خشکسالی"

 

دوچرخه سواران اصفهانی هزار کیلومتر رکاب زدند

دوچرخه سواران اصفهانی با شعار "طبیعت برای آب ، سازگاری با کم آبی راه برون رفت از خشکسالی " هزار کیلومتر مسیر اصفهان تا خوزستان را رکاب زدند .  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان دوچرخه سواران اصفهان با شعار "طبیعت برای آب ، سازگاری با کم آبی راه برون رفت از خشکسالی " و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و حفظ سلامت ، محیط زیست و طبیعت پایدار مسافت اصفهان تا خوزستان را به مدت نه روز از اول تا نهم خرداد ماه رکاب زدند.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تأکید بر دواطلبانه بودن این اقدام دوچرخه سواران اصفهانی ، گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود می‌توان گفت خوشبختانه انجمن‌های مردم نهاد  و رسانه‌ها تاکنون در بحث‌های اطلاع رسانی همکاری خوبی با شرکت آب منطقه‌ای اصفهان داشته‌ و توانسته‌اند افراد زیادی را با موضوع بحران آب و تبعات آن آگاه کنند. در سالهای گذشته در راستای سیاست های وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب بیشتر اطلاع رسانی در زمینه احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی انجام می گرفت ولی در سال آبی جاری ، خشکسالی بی سابقه و کمبود آب برای کلیه مشترکین اعم از شرب و صنعت و عدم تخصیص آب کشاورزی در استان اصفهان موجب حساسیت بیشتر شد و به نوعی می توان این تهدید خشکسالی را به عنوان یک فرصت برای مطرح کردن شرایط خطرناک آب زیر زمینی نیز استفاده کرد که این حرکت دوچرخه سوران نیز گویای حساسیت در اقشار مختلف مردم است که به صورت داوطلبانه در یک مسیر طولانی با حمل شعار روز جهانی آب اهمیت ابعاد منطقه ای و بین المللی بحران آب را به نمایش گذاشتند .

محمد شفایی تصریح نمود :  مشارکت همگان در حفظ منابع آب در این مقطع حساس آبی نیاز است و این حرکت که سال گذشته هم مشابه آن انجام شد می‌تواند نوعی پیامی برای عموم باشد که مقوله آب به مراقبت بیشتری نیاز دارد .

وی افزود : این تیم شامل چهار دوچرخه سوار اصفهانی بود که مسافتی حدود هزار کیلومتر را رکاب زدند .

 

منبع خبر: